בעזרת הטק:
הנה 8 בוגרות האקסלרטור החרדי של קמאטק

יותר מ-100 אקסלרטורים פעילים בישראל ואחד המיוחדים שבהם הוא האקסלרטור החרדי של קמאטק; למחזור השני נרשמו לא פחות מ-600 חברות סטארטאפ חרדיות, מתוכן התקבלו רק 8. כ-60 אחוזים מהחברות הובלו על ידי יזמות

מיזם קמאטק, שפועל לשילוב של חרדים בעולם ההייטק, השיק לפני כשנתיים תוכנית האצה מיוחדת המיועדת ליזמים חרדיים. מבין כ-450 חברות שהגישו מועמדות להשתתף בתוכנית נבחרו 8 חברות, שהציגו השבוע במסגרת הדמו-דיי המסורתי של האקסלרטור. 7 מתוך 8 החברות כבר גייסו הון ראשוני, עם ממוצע של 1.2 מיליון דולר לחברה ומועסקים בהן כיום כ-30 עובדים. נתון מפתיע מגיע מכיוון היזמות החרדיות שמנו לא פחות מ-60 אחוזים מכלל הנרשמים לתוכנית. כבוד.

Emerj

Emerj (אמרג’) נוסדה בשנת 2015 על ידי חדווה קליינהנדלר וחנית כהן כדי לפתור את בעיית תחלופת העובדים בארגונים גדולים. החברה מציעה פלטפורמת צ’אט לייעוץ פנים ארגוני כשהיא מחברת עובדים שזקוקים לייעוץ לבין עובדים בכירים שמעוניינים לחלוק מנסיונם בנושא הרלוונטי. הטכנולוגיה מבוססת על עיבוד שפה טבעית בכדי להתאים את החיבור בין העובד ובין המנטור המתנדב.

DoorBill

DoorBill (דורביל) נוסדה באוגוסט 2014 על ידי אלישע כהן במטרה להזריק חדשנות לעולם הבניין המשותף. דורביל מאפשרת למנהלי דירות במגוון רובדים (עירוני, שכונתי, חברות ניהול ועד הבית) לנהל את האינטרקציה שבינם ובין הדיירים בצורה דיגיטלית ובאמצעות אפליקציה. לחברה כיום 81 אלף דירות מנוהלות בישראל ובחו”ל והיא באמצע סבב השקעות ראשון ממשקיעים מוכרים. בין המשקיעים בחברה לאומי וישראכרט.

Doctorpedia

Doctorpedia (דוקטורפדיה) נוסדה על ידי ג’רמי ווזנר מלוס אנג’לס והיא פלטפורמת וידאו של תכנים רפואיים עם אלפי רופאים בארה”ב שהצטלמו בוידאו לפלטפורמה. החברה גייסה סבב seed של מליון דולר וכעת בסבב המשך. במאגר החברה נמצאים כבר יותר מ-1,000 סרטוני וידאו מרופאים אמריקאיים.

BotBuy

BotBuy (בוט ביי) נוסדה ביוני 2016 על ידי ישראל רוזנברג ודוד וינברג. המוצר ביסודו הוא בוט שמחליף את הפילטרים שבאתרי אי קומרס ובמטרה לתת לרוכשים חווית צאט של בוט שחותרת לתחושת איש מכירות אמיתי. המוצר פעיל כעת בקטגוריות של אוזניות ומחשבים עם אחוזי המרה של קניה גבוהים מאד וזאת במטרה להתרחב לעוד סגמנטים. דוד וינברג צוות לקומנדו למשימות מיוחדת של אנדי גרוב, נשיא אינטל העולמית לשעבר, ועזב את אינטל לטובת הסטארטאפ.

AdVenture

אד ונצ’ר נוסדה באוגוסט 2016 על ידי ישראל גורט ועידן כהן כדי לפתור באופן סופי את בעיית האד-בלוקרים החוסמים פרסומות. הטכנולוגיה של אד ונצ’רס יוצרת שרת אמצע שבו התוכן והפרסומות מתערבלות לקוד אחד כשבמקרה זה לאדבלוקרים אין אפשרות לדעת איזה חלק באתר הוא תוכן ואיזה חלק הוא פרסום. החברה בתהליכי גיוס סבב seed מאנג’לים ומהמדען הראשי ועם מספר כלי תקשורת שמשתמשים בכלי.

Triso

טריסו נוסדה בשנת 2015 על ידי ד”ר בני שאדי ודוד אברג’ל, בכדי לתת לרופאים כלי אמין מדוייק ופשוט לפענוח בדיקות אקו-לב בזמן אמת.

טכנולוגיות הליבה מבוססות אלגוריתמים מתוחכמים מעולם  עיבוד התמונה ומוגני 3 פטנטים (בהגשה).
בהשוואה לפתרונות אחרים הקיימים בשוק, המתבססים על השוואת תוצאות בדיקת הפציינט הנוכחי למודלים שונים, אנו נעזרים בפענוח טוב יותר ומדוייק יותר של הפציינט עצמו.

לחברה פיילוט עם מספר קליניקות ומשא ומתן עם בתי חולים בארה”ב כחדירה לשוק.

ShareRate

ShareRate (שר-רייט) נוסדה בשנת 2014 על ידי יונתן בלוך ויוסף גולדמן מבית שמש. היזמים שבנסיונם ניהלו תחומי סיכונים בגולדמן זקס ובלוקהיד-מרטין, מציעים אלגוריתם סיכונים לתחום ההלוואות המבוסס על פיזור הסיכון בין קבוצות לווים. הטכנולוגיה כבר קיימת וכעת החברה בשלבי הטמעה שלה בבנקים ובחברות הלוואות.

Musy

Musy (לשעבר Musical Notes) נוסדה על ידי רפי סורוצקין כשהיא מתריסה על ממסד התוים המוזיקליים הקיימים מזה 600 שנה. סורוצקין שהמציא תוי מוזיקה חדשים לחלוטין מוכיח שניתן ללמוד לנגן באמצעותם בתוך עשר דקות כל שיר ברוב הכלים ועל ידי אנשים שמעולם לא ניגנו על כלי כל-שהוא. השפה שכבר נלמדה על ידי יותר מ100,000 ילדים בבתי ספר בישראל ובמגזר הערבי עוברת כעת ביחד עם עידו דרנל שהצטרף כשותף את התהליך הטכנולוגי בכדי לפרוץ לשוק הבינלאומי.

הדמו-דיי שנה שעברה. מקור: יח”צ

יותר מ-600 סטארטאפים חרדיים הגישו מועמדות

קמאטק הוקם על ידי זיקה אב-צוק, סמנכ”לית סיסקו ישראל והיזם החרדי משה פרידמן ובתמיכתו ובליוויו של ד”ר יוסי ורדי. המיזם פועל יחד עם קואליציה רחבה של חברות הייטק וקרנות הון סיכון למען שילוב של חרדים בתעשייה. מנתונים של קמאטק עולה כי השנה שולבו חרדים מהקהילה ב-410 משרות בעולם ההייטק ומספר הסטארטאפים החרדיים הגיע ל-600, מספר שיא של כל הזמנים.

מי שבחר את החברות שישתתפו בתוכנית היא ועדה של 12 יזמים ומשקיעים, שבראשם עומד המשקיע יזהר שי. במסגרת התוכנית נהנות החברות ממענק של 20 אלף ש”ח, מנטורים וסדנאות בתחומי פיתוח טכנולוגי ופיתוח עסקי וקשרי משקיעים וכמו כן – שמונת המיזמים מקבלים כל אחד תקופת “חממה” של חצי שנה כחלק מהחברות המשתתפות ביניהן Wix; במהלך התקופה הם שוהים בחברה עצמה ומקבלים ליווי ומנטורינג מבכיריה.

קמאטק זכתה בפרס ‘התרומה לקהילה’ ב-GeekAwards 2017, טקס הפרסים של גיקטיים, שנערך בינואר השנה.

לכתבה המלאה

לשמיעה בפלטפורמות נוספות:

שתף את הפוסט:

פוסטים נוספים

רוצה לקבל עדכון לפרקים החדשים?

דילוג לתוכן