מועדון אנג'לים חדש ישקיע
בסטארט-אפים מהמגזר החרדי

מטרת המועדון 12Angels היא להעניק ליזמים השקעות סיד נכון להיום כבר גויסו באמצעות המועדון 300 אלף דולר מ-14 חברים, והצפי הוא להמשיך ולהתפתח תחת המסר "חבר מביא חבר"

שלב נוסף בהתפתחות ההיי-טק החרדי. לאחר הפעלתו של אקסלרטור ייעודי ליזמים מהמגזר, נפתח בימים אלה מועדון משקיעים לסטארט-אפים שיוקמו במסגרת התוכנית, תחת השם 12Angels. מי שמקדם את המועדון הוא מיזם קמא-טק שפועל ללא כוונת רווח כלכלי פרטי, אבל למען רווח חברתי-כלכלי מסוג אחר – שילובם של בני ובנות המגזר בענף הצומח.

על פי קמא-טק, מטרת המועדון 12Angels (הקרוי כך משום שנפתח כשחברים בו 12 משקיעים) להעניק ליזמים השקעות סיד. נכון להיום כבר גויסו באמצעות המועדון 300 אלף דולר שגויסו מ-14 חברים, והצפי הוא להמשיך ולהתפתח תחת המסר – חבר מביא חבר.

במועדון חברים כיום בין היתר המשקיעים: גיגי לוי, דב מורן, יזהר שי, חמי פרס, רמי קליש, עדי סופר תאני, מיכל צור, אבישי אברהמי, אהוד לוי, אירית ישראלי כהנא, זיקה אב-צוק, רמי ליפמן ואבי שלאל. לדברי משה פרידמן, מנכ"ל קמא-טק, ההיענות להקמת המועדון "מעידה על הרבה מאד רצון טוב שיש לבכירי ההיי-טק בישראל לסייע למהלך וגם לאמון שהם רוחשים לסטארט-אפים החרדים המתפתחים". לדבריו, מאז הקמתו הוא אכן ממשיך וצומח.

נזכיר, כי במחזור הראשון של האקסלרטור של קמא-טק השתתפו 8 סטארט-אפים מתוך 224 שנרשמו. הם יצאו לדרך ללא השקעות ובמהלך תקופה קצרה גייסו 6.5 מיליון דולר והם מעסיקים יחד כ-70 עובדים. למחזור השני שמתחיל בימים אלה נרשמו 450 סטארט-אפים כשגם מתוכם נבחרו שמונה.

לכתבה המלאה

לשמיעה בפלטפורמות נוספות:

שתף את הפוסט:

פוסטים נוספים

רוצה לקבל עדכון לפרקים החדשים?

דילוג לתוכן